Kaszuby domki nad jeziorem

Marzy Ci się wypad w miejsce, gdzie zapomnisz o wszystkich swoich troskach? Zapraszamy do Osady Skoczkowo! Kaszuby to przede wszystkim piękna przyroda, wyjątkowe zabytki i niezwykła kultura. A może interesuje Cię grzybobranie na Kaszubach? Idealnie trafiłeś! Tak naprawdę w każdą porę roku jest tutaj co robić.

Skoczkowo to osada, która położona jest na Pojezierzu Kaszubskim w najbardziej malowniczej gminie Sulęczyno. Jego powierzchnia to ponad 12 tys. m2. Pojezierze Kaszubskie jest najwyżej położone ze wszystkich pojezierzy pomorskich. Niemal wszystkie jeziora znajdują się na wysokości od 149 do 216 m n.p.m.

Kaszuby przyciągają turystów licznymi atrakcjami wśród których znajdziemy m.in. snowtubbing, kuligi, ośrodek narciarski w Wieżycy, Park Edukacyjny ZOO, Kamienne Kręgi w Węsiorach, aquapark w Kościerzynie, Złota Góra -Brodnica Górna, Kaszubski Park Miniatur, Gołubieński Ogród Botaniczny – Gołubie. W tym miejscu na pewno nie można się nudzić!

Nasi goście mogą w pełni docenić ciszę, spokój, czyste powietrze, uroki krajobrazu oraz korzystać z szeroko rozwiniętej bazy turystycznej na Kaszubach. Oferujemy wynajem domków całorocznych z kominkiem (Sówka, Czapla, Żuraw). Domki dostępne są dla 2-8 osób.

Wiosna lato – wędkowanie

Osada Skoczkowo położona jest w pobliżu jeziora Gowidlińskiego, . Jest ono uwielbiane przez turystów głównie dlatego, iż w okolicy znaleźć można wiele atrakcji turystycznych.  Posiadamy własny , naturalny bogato zarybiony staw. Dominujące gatunki ryb to karp, lin , karaś, sandacz. Można też trafić na jesiotra czy dużego amura.

Domki nad jeziorem to nie tylko idealne miejsce dla rowerzystów, ale także wędkarzy. W pobliżu domków znajdują się obfitujące w ryby staw oraz jezioro, które zachęcają do rekreacyjnego wędkowania nad ich brzegami.

Lato jesień – grzybobranie

Pobyt w Osadzie Skoczkowo to nie tylko aktywny wypoczynek, ale także spotkanie z naturą i lasami obfitującymi w jagody oraz grzyby. Okolica Osady Skoczkowo to raj dla grzybiarzy. Kaszubskie lasy są pełne różnych grzybów (kurki, podgrzybki, borowiki, maślaki).

Zimą – szusowanie

Żeby na Kaszubach pojeździć na nartach nie jest potrzebny nawet śnieg. Wystarczy, że temperatura spadnie poniżej -5 stopni C i pobliski ośrodek narciarski “Amalka” oddalony o 2 km od Osady rusza pełną parą. Armatki śnieżne dbają o odpowiedni zapas białego puchu, a ratraki starannie przygotowują oświetlone stoki. Na miejscu jest profesjonalna szkółka narciarska, wypożyczalnia i serwis sprzętu zimowego, a nad bezpieczeństwem Gości czuwają wykwalifikowani ratownicy medyczni.