Zimowe atrakcje – narty na Kaszubach

Żeby na Kaszubach pojeździć na nartach nie jest potrzebny nawet śnieg. Wystarczy , że temperatura spadnie poniżej -5 stopni C i ośrodek narciarski np. w Wieżycy rusza pełną parą. Armatki śnieżne dbają o odpowiedni zapas białego puchu, a ratraki starannie przygotowują oświetlone stoki , na których można bezpiecznie poszaleć. Dzieciaki niezmiennie uwielbiają tam  zjazdy  na  wielkich „dętkach” (snowtubbing). Na miejscu jest profesjonalna szkółka oraz przedszkole narciarskie, wypożyczalnia i serwis sprzętu zimowego, a nad bezpieczeństwem Gości czuwają wykwalifikowani ratownicy medyczni.
Do tego zakwaterowanie w luksusowym domu z kominkiem w  Osadzie Skoczkowo…
Tuż obok naszej Osady znajduje się wyciąg narciarski w Amalce, ale na Kaszubach, w niedalekiej odległości od naszej Osady  są też dostępne inne ośrodki sportów zimowych: Wieżyca – Koszałkowo, Wieżyca – Kotlinka, Paczoskowo, Przywidz, Trzepowo.
Czy trzeba czegoś więcej ? Rezerwuj już teraz, bo zimowe ferie tuż, tuż…

Lato w Skoczkowie

Pobyt w Osadzie Skoczkowo to nie tylko spotkanie z naturą, z lasami obfitującymi w jagody i grzyby ale także możliwość aktywnego wypoczynku.
Przejażdżki quadem,  wyprawy rowerowe, wędkowanie, spacery, nordic walking…Uruchomiliśmy już na miejscu basen dla najmłodszych i nie tylko.
W razie niepogody, nasi Goście nie tylko mogą się ogrzać przy kominku (kominki dostępne są w domach „Żuraw” i „Czapla”) ale także urozmaicić sobie pobyt wypadem na kryty basen lub kręgielnię do pobliskiego, nowo wybudowanego 4* hotelu Kiston.
Szczególne położenie Osady Skoczkowo sprawia, że w niedalekim zasięgu pozostają najbardziej znane atrakcje Kaszub, a Skoczkowo jest znakomitą bazą wypadową do poznania tego przepięknego regionu Polski.
Bogactwem naturalnym Kaszub jest mikroklimat, podgórska rzeźba terenu, piękne lasy oraz licznie rozsiane jeziora polodowcowe, które połączone rzekami i strugami tworzą jedne z najpiękniejszych w Polsce szlaków wodnych, dostarczający niezapomnianych wrażeń dla amatorów kajakarstwa i żeglarstwa.
Zimą okolice Skoczkowa to znakomity rejon dla saneczkarzy i amatorów biegów narciarskich, a pobliski stok i wyciąg narciarski w Amalce oraz ośrodek narciarski Wieżyca umożliwia naukę i szlifowanie jazdy na nartach. Jeśli tylko pozwolą na to warunki pogodowe, na terenie Osady dostępne będzie rozległe lodowisko na leśnym stawie.


Zaledwie godzina drogi dzieli Skoczkowo od morza Bałtyckiego, plaży oraz Trójmiasta ze wszystkimi nadmorskimi atrakcjami.
Mimo położenia w centrum Szwajcarii Kaszubskiej „Osada Skoczkowo” to przysłowiowy koniec świata, gdzie łatwiej spotkać żurawie niż ludzi.

Co w okolicy można odwiedzić :

 

Pobliskie kąpieliska :

  • nad jeziorem Węgorzyno w Suleczynie – 5 km
  • nad jeziorem Raduńskim Górnym w Stężycy – 9 km

Jezioro Raduńskie Górne, nad którym znajduje się plaża i kąpielisko w Stężycy, to
najatrakcyjniejsze jezioro Szwajcarii Kaszubskiej. Kąpielisko jest bezpieczne , dlatego szczególnie polecane rodzinom z dziećmi.

  • nad jeziorem Mausz w Parchowie – 11 km
  • nad jeziorem Dąbrowskim w Gołubiu – 13 km
  • nad jeziorem Brodno Wielkie przy Złotej Górze – 17 km
  • nad jeziorem Granicznym w Łubianie – 17 km
  • nad jeziorem Ostrzyckim w Ostrzycach – 17 km

 

QUAD – do dyspozycji Gości (opłata 80 zł/dzień)