O nas

Osada Skoczkowo powstała w 2017r. Usytuowana jest na terenie o powierzchni ponad 12 tys m2.  o bardzo urozmaiconej rzeźbie. Do wzgórza , na którym się rozpościera, od południa przytula się należący do Osady malowniczy leśny staw. Staw jest zarybiony (karp, amur, lin, karaś, płoć, leszcz, jesiotr), a nasi Goście mają tam możliwość wędkowania gratis. Ze wszystkich domów rozpościera się piękny widok na pobliskie jezioro Stacinko, na las i pola. Naturalne jezioro Stacinko jest bardzo rybne i po wcześniejszej rezerwacji u właściciela, można wykupić okresowe zezwolenie na połów ryb.

Wokół stawu oraz wokół jeziora prowadzą wygodne ścieżki, a jazda rowerem czy spacer w tej scenerii pozwala prawdziwie wypocząć i delektować się nieskażoną naturą. W odległości ok 5 km od Osady położona jest najbliższa, typowo kaszubska, rozpostarta również nad jeziorem wieś Mściszewice, gdzie znajduje się m.in. sklep i kościół.

Skoczkowo zapewnia ciszę, którą „ zakłóca” jedynie śpiew ptaków, żurawi klangor i rechot żab. Co ważne, nawet w szczycie sezonu, można tu zaznać komfortu wypoczynku na „odludziu”, co mocno odróżnia to miejsce od reszty Kaszub przyciągających swą urodą liczne rzesze turystów.

Zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty:
Więcej